Kasutusjuhendid

Paigaldus
 
Kõik looduskivid on soovitav enne paigaldust pesta üle puhta veega, et eemaldada neilt kaevanduste või töötlemise tolmujäägid. Looduskiviga püstpindade ehitamine sõltub kivist ja tema mõõtmetest. Laiemad ja massiivsemad kivid laotakse eraldi seinana ja vajadusel ankurdatakse muude konstruktsioonidega. Peale segu kuivamist on soovitav ankrud eemaldada, et vältida järgnevatel aastatel roosteplekke kivivuukides. Kinnitusseguna võib kasutada ainult looduskiviga koos hingavat looduskivide paigaldussegu üldnimega KIVILIIM ( tõlge Norrakeelsest tootenimest SKIFERLIM). Tootegrupp KIVILIIM jaguneb omakorda alljärgnevalt: KIVILIIM (Hall, Valge, Must, Pruun) - mõeldud kasutamiseks vabakujuliste looduslike kivide vuukimisel ja ladumisel. Sama toodet võib kasutada ka lihtsamate horisontaalsete pindade  katmisel looduskiviga. Kui müürid on juba varem laotud või laotakse tavalise halli müütimördiga, võib vuugid ka hiljem täita KIVILIIMIGA. Enne tööde algust on soovitav tutvuda looduskivide paigaldussegude  tootelehega. Märjad ruumid (dussiruum, saun, bassein,jne, jne) soovitame katta enne looduskivide paigaldamist KIVILIIM Flex Membran`iga , et tagada pindade  täielik vett pidavus. KIVILIIM Flex Membran on asendamatu materjal ka kõigis basseinides, tiikides ja terrass-katustel. Sobib ka ideaalselt vundamentide, kaldteede jne. veekaitseks. 
Õhukeste 1-2 cm paksuste  looduskivist dekoratiivplaatide paigaldamiseks kasutatakse elastset looduskivide paigaldussegu  KIVILIIM Mosaic. Suurte ja paksemate looduskivide paigaldamiseks kasutatakse KIVILIIM i Strong .  Läbikumavate ja heledate looduskivide paigaldamisel kasutatakse valget looduskivide paigaldussegu KIVILIIM Marble. Dekoratiiv- ja mosaiikkivide ning kalibreeritud looduskivist plaatide paigaldamiseks kasutatakse  KIVILIIMi Mosaic.  Vuugid täidetakse KIVILIIM-ha (Hall, Valge, Must, Pruun). Kõik need segud on ilmastiku- ja külmakindlad ning sobivad kasutamiseks nii sise- kui välistingimustes. Looduslike kivide paigaldamiseks soojenevatele alustele (köetavad põrandad, -trepid, soemüürid, korstnad , kaminad jne , jne) kasutatakse KIVILIIM-i Mosaic,  olles eelnevalt aluspinnale paigaldanud mehaaniliste kinnititega (düüblid)metallist raabitsvõrgu silmaga 15/19 * 15/19 mm ja traadi läbimõõduga 0,6-1 mm. Paigaldatud raabitsvõrk ja aluspind kuleb eelnevalt kruntida KIVILIIM Dispersiooniga , mis tagab parendatud nakke.
Õhukeste 1-2 cm paksuste tee- ja aiakivide paigaldamiseks peab eelnevalt valama  betoonist aluse, millele paigaldatakse looduskivid KIVILIIM-iga. Kui kiviplaadid on 3-5 cm paksud võib need paigaldada  killustikule mille peal on tasanduseks kuiv KIVILIIM CUBE segu, sama seguga täidetakse soovi korral ka vahevuugid. Vuukides võib kasutada ka värvilist dekoratiivkillustikku. Pakse looduskividest plaate võib paigaldada killustikule ka maamärja betooniseguga, mis kivineb pinnasest tuleva niiskuse tõttu kuid paigaldatava looduskivi tagakülg tuleks katta KIVILIIM Mosaic seguga (thea küüned) ja siis paigaldada maamärjale betoonile. Kivinemine toimub ca nädala jooksul, sel perioodil vältida kividel kõndimist. Lõpliku tugevuse saavutab betoon peale kolmandat nädalat.
Hooldus
 

Kõik loodusliku pinnaga kivid (välja arvatud marmorid, travertinid, lubjakivid) on soovitav peale paigaldust pesta üle puhta veega ja seejärel pesuainega Steinfix 30 ning töödelda seejärel kaitseainega Steinfix 50. Jooksvaks hoolduseks on aga parim vedel kiviseep Steinfix 60, mis puhastab ja uuendab kivikaitset, tagades looduskivile tema loomuliku ilu ja vastupidavuse. Marmorid, travertinid ja muud lubjakivid tuleb pesta üle aluselise pesuainega  Steinfix 40 ja kaitsta vastavalt pealispinna töötlusele kas Akemi või Steinfix kaitsega. Lihvitud ja poleeritud pinnad kaitstakse Akemi kaitsega ja looduslik murtud pind Steinfix 50-ga. Toidu-  ja rasvaplekkide eemaldamiseks sobivad Steinfix 10 ja Steinfix 20. Väga määrdunud ja ehitusjärgseks pesuks on soovitav kasutada  Steinfix 40. Kõik kaitse ja hooldusained saab eemaldada  Steinfix 90 – ga, mille järel tuleb looduskivi töödelda uuesti kaitseainega  Steinfix 50. Täpsema info saamiseks kasutage antud hooldeainte kasutusjuhendeid.

Täiendav info telefonil 50 345 33 begin_of_the_skype_highlighting              50 345 33      end_of_the_skype_highlighting