Aurusaunade garantiitingimused-1.pdf

Aurusaunade paigaldusjuhend fotodega .pdf

2010-2011-Aurusaunade kasutamis- ja hooldusjuhend.doc

Veekareduse määramise tabel .pdf

Aurusaunade paigalduse hinnakiri alates 01.09.2009-1.doc

 Aurugeneraatorite hooldussagedus..doc

Digitaalne juhtpult-kasutusjuhend.doc - Mendali-1.doc

Kodune aurusaun vajab regulaarset hooldust

Aurusaun turgutab tervist ning toob leevendust ihule ja hingamisteedele.

Mida koduse aurusauna hooldamisel silmas pidada?

Mida peaks koju aurusauna paigaldamise juures jälgima?

Kodustes aurusaunades kasutatakse auru tekitamiseks kiireid aurugeneraatoreid, mille võimsus peaks olema vähemalt 3 kW, et saavutada kiiresti piisav aurukogus ja temperatuur. See eeldab elektri olemasolu kohas, kuhu aurusaun paigaldatakse, elektrilist automaatkaitset (16 A) ning külma ja sooja vee olemasolu. Aurusaunas annab eelise ka ventilatsioonikanal. Sauna planeerides peaks arvestama ka piisava hooldusruumiga.

Kuidas ja kui tihti peaks aurusauna hooldama-puhastama?

Aurusauna kasutades peaks hoolt kandma selle eest, et see oleks korras ja puhas, ning ei tekiks hallitust ega baktereid. Pärast kasutamist tuleb saun puhastada. Aurusauna tehniline hooldus on mõistlik spetsialisti hooleks jätta. Tehnilise hoolduse sageduse määravad vee karedus ja aurusauna kasutussagedus. Aurusaun vajab hooldust iga 20–500 kasutuskorra järel sõltuvalt vee karedusest. Vee kareduse määramiseks tuleks kasutada vastavat testrit. Tehniliseks hoolduseks kasutatakse vastavat hoolduskomplekti.

Millised võivad olla hoolduse juures võimalikud kitsaskohad või takistused?

Sagedasemad probleemid on puuduv hooldusruum ja hooldamata aurugeneraatorid. Inimesed ehitavad aurusaunad korterisse ehituslikult nii sisse, et tehnilistele süsteemidele on võimatu juurde pääseda. Samuti kutsuvad nad mehaaniku alles siis, kui sauna küttekeha on läbi põlenud. Saunade seisukorra kontrollimise ajal oleme avastanud aurugeneraatorite küttekehi, mille peale on ladestunud 10–12 millimeetri paksune katlakivi. Samuti kasutatakse tihti valesid kasutusvõtteid, näiteks jäetakse kasutamata aurusauna funktsioon „tark väljalülitus”, mis enne, kui seadme täielikult välja lülitab, kontrollib üle kõik juhtimisseadmed ja tühjendab aurugeneraatori varupaagi sinna jäänud veest.